Miejsce dla ciebie

historia

projekty

organy

wesprzyj nas

aktualności

galeria

kontakt

Nasze projekty.

Świetlica Środowiskowa „Beczka”

Hospicjum Domowe „Nie Jesteś Sam”

2

Hospicjum domowe jest placówką świadczącą bezpłatną opiekę i pomoc dla ciężko i przewlekle chorych, oraz umierających w terminalnym stadium choroby. Nasza działalność  polega na świadczeniu pomocy w domu chorego. Udzielamy ciężko chorej i umierającej osobie oraz jego rodzinie wsparcia, otuchy i zrozumienia. Jeśli znasz osoby ciężko chore i umierające którym potrzebne jest wsparcie i zrozumienie, widzisz, że ktoś nie radzi sobie ze swoim cierpieniem, chorobą i umieraniem, znasz osoby, którym rodzina nie jest w stanie zapewnić wystarczającej opieki w ich chorobie, znasz chorych umierających i cierpiących samotnie, w zapomnieniu i opuszczeniu. Prosimy Cię o kontakt. Jesteśmy po to  aby pomagać i udzielać wsparcia. Zadzwoń, lub skontaktuj się z nami – Tel. 664724124

 

Świetlica dla bezdomnych „Przystań

Klub Młodej Matki

4

Działalność klubu skierowana jest do matek z dziećmi do lat 4 i otwarty jest w poniedziałki i środy w godzinach 10.00-13.00. Klub gwarantuje opiekę nad dziećmi podczas pobytu matki w klubie, salę zabaw dla dziecka, kawę, herbatę, kawiarenkę internetową, kącik czytelnika prasy kobiecej, ciekawe zajęcia na temat m.in. praw kobiet, prawa pracy w zakresie macierzyństwa i rodzicielstwa, zasiłków opiekuńczych i świadczeń ZUS, poradnictwo rodzinne. Obecnie działalność Klubu jest zawieszona.

Świetlica mieści się na ul. Ogrodowej 3 w Kielcach i powstała w celu zaspokojenia potrzeb osób bezdomnych w terenu Kielc i woj. świętokrzyskiego . Powstanie i remont tej świetlicy był możliwy dzięki zaangażowaniu p. Wojciecha Moskwy wraz z żoną Izą  którzy swoim wysiłkiem oraz prywatnymi środkami finansowymi doprowadzili do zakończenia remontu i otwarcia świetlicy. Od stycznia 2007 r. świetlica prowadzona będzie przez w tym celu nowo powstałe Stowarzyszenie „Arka nadziei” którego głównym przesłaniem jest docieranie do osób bezdomnych z różnoraką pomocą i wsparciem.

 

1

3